
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 68 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 440 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 250mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.35GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of B82412A3680K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 940MA 260 MOHM
FIXED IND 4.2UH 4.2A 26.4 MOHM
FIXED IND 10NH 3% 260MA 550MOHM
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
TVS DIODE 13V 21.5V DO215AB
CONN SOCKET 4POS 0.079 GOLD PCB
FIXED IND 68NH 440MA 250 MOHM