N08DPA391K
Description
FIXED IND 390UH 540MA 1.2 OHM
DataSheet
N08DPA391K PDF
Material - Core:-
Inductance:390 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):540 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.2Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:2.9MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)