
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS75101 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 990 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS75101-1BH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 1.81A 55 MOHM TH
FIXED INDUCTOR 1.8NH 0201
FIXED IND 15UH 310MA 1.2 OHM TH
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
EVAL MAX5855 RF DAC
DC DC CONVERTER 24V 100W
FIXED IND 3.3UH 990MA 140 MOHM