
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3613C, Sigma Inductors |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 140 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3613C470KHV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 290MA 900 MOHM TH
FIXED INDUCTOR 1.5NH 0201
FIXED IND 4.7UH 2.7A 47 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
FIXED IND 47UH 140MA 5 OHM SMD
GW PSLR32.EM-JRJT-XX55-1-120-R18-XX
LED DURIS S5 WHITE SMD