S0603-221NG3C
Description
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM
DataSheet
S0603-221NG3C PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:220 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):250 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.7Ohm Max
Q @ Freq:22 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:1.2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)