SCMS5D14-2R0
Description
FIXED IND 2UH 2.37A 49 MOHM SMD
DataSheet
SCMS5D14-2R0 PDF
Type Description
Series:SCMS5D14
Material - Core:-
Inductance:2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):2.37 A
Current - Saturation (Isat):2.56A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):49mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)