
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELC11D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 82mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.453" Dia (11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.547" (13.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC11D680F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IND RF 1.0UH 5% 10MJZ 15MA 0402
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
FIXED IND 2.2UH 3.8A 32 MOHM SMD
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 10UQFN
COMPOSIT RAIL
DTS24G25-19SC-6149
FIXED IND 68UH 2A 82 MOHM TH