B78108T3391K
Description
FIXED IND 390NH 790MA 270 MOHM
DataSheet
B78108T3391K PDF
Type Description
Series:MCC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:390 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):790 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):270mOhm Max
Q @ Freq:35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:300MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)