S0402-15NF1
Description
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM
DataSheet
S0402-15NF1 PDF
Material - Core:Alumina
Inductance:15 nH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):475 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):220mOhm Max
Q @ Freq:23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:3.28GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Size / Dimension:0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)