LAL02VA100K
Description
FIXED IND 10UH 160MA 2.5 OHM TH
DataSheet
LAL02VA100K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Tray
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):160 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.5Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:24MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)