1210HS-333EJFS
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 115MA 3.5 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
1210HS-333EJFS PDF
Type Description
Series:1210HS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):115 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.5Ohm
Q @ Freq:25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:17MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)