B82464A2682M
Description
FIXED IND 6.8UH 3.05A 45 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
B82464A2682M PDF
Type Description
Series:B82464A2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.05 A
Current - Saturation (Isat):3.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):45mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:100kHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)