PM127SH-3R5N
Description
FIXED IND 3.5UH 7.5A 14 MOHM SMD
DataSheet
PM127SH-3R5N PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.5 µH
Tolerance:-20%, +40%
Current Rating (Amps):7.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):14mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)