
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 145 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02BH180J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 690MA 550MOHM SM
FIXED IND 1.5UH 830MA 230 MOHM
FIXED IND 8.2UH 240MA 1.6 OHM TH
RES 397 OHM 0.25% 1/4W 1206
ERL-20 549K 1% T-1 RLR20C5493FS
CAP FILM 3900PF 10% 630VDC RAD
FIXED IND 18UH 145MA 3.1 OHM TH