
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 165 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 19MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM04RU330J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 480MA 1.27 OHM
FIXED IND 330UH 1A 350 MOHM TH
FIXED IND 560UH 120MA 8.5 OHM TH
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
CAP ALUM 820UF 20% 500V SNAP
CONN RCPT MALE 2POS CRIMP
FIXED IND 33UH 165MA 3 OHM TH