
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IR |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 290 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 45MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IR04ER100J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 4.2A 19 MOHM TH
FIXED IND 1MH 240MA 2.5 OHM TH
FIXED IND 180UH 37MA 18 OHM TH
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CABLE TWINAXIAL 18AWG 100'
FIXED IND 10UH 290MA 900 MOHM TH
IC CHIP