PM20S-2R2K
Description
FIXED IND 2.2UH 320MA 900MOHM SM
DataSheet
PM20S-2R2K PDF
Type Description
Series:PM20S
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):320 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):900mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:65MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)