SCMS5D18-680
Description
FIXED IND 68UH 490MA 1.08 OHM
DataSheet
SCMS5D18-680 PDF
Type Description
Series:SCMS5D18
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):490 mA
Current - Saturation (Isat):390mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.08Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)