LHL13NH330K
Description
FIXED IND 33UH 3.2A 43 MOHM TH
DataSheet
LHL13NH330K PDF
Type Description
Series:LH, L Type
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):3.2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):43mOhm Max
Q @ Freq:100 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:6.9MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)