LLC24B2F50N
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
LIQUID LEVEL CONTROL
Catalog
Controllers - Liquid, Level
DataSheet
LLC24B2F50N PDF
Type Description
Series:LLC2
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Level
Voltage - Supply:120VAC
Sensitivity:Fixed, 50kOhm
Features:-
Distance - Control To Sensor (Max):-
Output Type:Relay
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 120VAC
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Screw Terminal
Operating Temperature:-20°C ~ 55°C