PC-100-LLC-GM
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
RELAY LIQ LVL CONTROL-GM
Catalog
Controllers - Liquid, Level
DataSheet
PC-100-LLC-GM PDF
Type Description
Series:PC-XXX-LLC-GM
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:High/Low Level
Voltage - Supply:95 ~ 120VAC
Sensitivity:4.7kOhm ~ 100kOhm
Features:Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):-
Output Type:Relay
Contact Form:-
Contact Rating @ Voltage:10A @ 240VAC
Mounting Type:Socketable
Termination Style:Plug In, 8 Pin (Octal)
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C