LLC842F103M
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
CONTROL LIQ LEV 120VAC 2SEC
Catalog
Controllers - Liquid, Level
DataSheet
LLC842F103M PDF
Type Description
Series:LLC8
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Level
Voltage - Supply:120VAC
Sensitivity:Fixed, 10kOhm
Features:LED Indicator
Distance - Control To Sensor (Max):-
Output Type:Relay
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 120VAC
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C