61F-GPN-V50-AC120
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE
Catalog
Controllers - Liquid, Level
DataSheet
61F-GPN-V50-AC120 PDF
Type Description
Series:61F
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Leak Detection
Voltage - Supply:120VAC
Sensitivity:0 ~ 50kOhm
Features:Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):-
Output Type:Relay
Contact Form:SPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:3A @ 250VAC
Mounting Type:Socketable
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C