CLD4MA2D115
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
COND LEVEL 4+1 MULIT FUNC DIN
Catalog
Controllers - Liquid, Level
DataSheet
CLD4MA2D115 PDF
Type Description
Series:CL
Package:Box
Part Status:Active
Type:High/Low Level
Voltage - Supply:115VAC
Sensitivity:250Ohm ~ 500kOhm
Features:Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):-
Output Type:Relay
Contact Form:SPST-NO (1 Form A), SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:8A @ 250VAC
Mounting Type:DIN Rail
Termination Style:Screw Terminal
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C