LLC845F25P
Description
CONTROL LIQ LEV 120VAC 5SEC
DataSheet
LLC845F25P PDF
Type:Constant Level
Voltage - Supply:120VAC
Sensitivity:Fixed, 25kOhm
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 120VAC
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C