CLD2EA1CM24
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
CONTROL LIQ LEV DPDT 24 V AC/DC
Catalog
Controllers - Liquid, Level
DataSheet
CLD2EA1CM24 PDF
Type Description
Series:CL
Package:Box
Part Status:Active
Type:High/Low Level
Voltage - Supply:24VAC/DC
Sensitivity:250Ohm ~ 500kOhm
Features:Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):-
Output Type:Relay
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:8A @ 250VAC
Mounting Type:DIN Rail
Termination Style:Screw Terminal
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C