SLLP23-1540
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
EZ-SCREEN LS, PAIRRESOLUTION
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
SLLP23-1540 PDF
Type Description
Series:EZ-SCREEN LS
Package:Box
Part Status:Active
Protection:Finger/Hand
Detection Capability:23mm
Protective Height:1540mm
Number of Beams:-
Beam Pitch:-
Operating Range:0.1m ~ 12.0m
Features:-
Ingress Protection:IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply:24VDC