F3SJ-A1820P25-TS
Description
F3SJ-A1820P25-TS
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
F3SJ-A1820P25-TS PDF
Type Description
Series:F3SJ-A
Package:Bulk
Part Status:Active
Protection:Hand
Detection Capability:25mm
Protective Height:1820mm
Number of Beams:91
Beam Pitch:20mm
Operating Range:0.2m ~ 7.0m
Features:Blanking, Muting Function
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:24VDC