F3SJ-A1070P20
Description
F3SJ-A1070P20
Catalog
Machine Safety - Light Curtains
DataSheet
F3SJ-A1070P20 PDF
Type Description
Series:F3SJ-A
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Protection:Finger/Hand
Detection Capability:20mm
Protective Height:1070mm
Number of Beams:71
Beam Pitch:15mm
Operating Range:0.2m ~ 9.0m
Features:Blanking, Muting Function
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:24VDC