P51100K11-M2M/11
Manufacturer
Knick Interface
VIGOR # :
Description
CURRENT TRANSDUCER 4800 VDC
Catalog
Monitor - Current/Voltage Transducer
DataSheet
P51100K11-M2M/11 PDF
Type Description
Series:ProLine
Package:Box
Part Status:Active
Type:Voltage Transducer
Input Range:±300mV (Configurable)
Output:±20mA, ±10V (Configurable)
Isolation:4800VAC/DC (Working), 16000VAC (Test)
Response Time:45µs
Accuracy:±0.1%
Voltage - Supply:24 ~ 230VAC/DC
Mounting Type:DIN Rail
Termination Style:Screw Terminal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Approval Agency:UL
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ENTUBE DE (250VAC 7VAC)
ENTUBE DE (250VAC 7VAC)