E1PF480Y/277VSY01
Manufacturer
Aim Dynamics
VIGOR # :
Description
MOTOR PROTECTION RELAY TELE 3PH
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
E1PF480Y/277VSY01 PDF
Type Description
Series:ENYA
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Voltage Sensing AC, Phase Loss, Phase Sequence
Trip Status:-
Trip Range:208 ~ 480V AC
Delay Time:No Delay
Voltage - Supply:480VAC
Output Type:Relay
Circuit:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:5A @ 250VAC