H7CN-XHNM AC100-240
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
COUNTER LED 4 CHAR 100-240V PNL
Catalog
Panel Meters - Counters, Hour Meters
DataSheet
H7CN-XHNM AC100-240 PDF
Type Description
Series:H7CN
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Preset
Operating Mode:Up
Count Rate:5kHz
Time Format:-
Number of Characters Per Row:4
Display Type:LED - Red Characters
Display Characters - Height:0.314" (8.00mm)
Input Type:No Voltage
Output Type:Relay
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Reset:External, Front Panel
Panel Cutout Dimensions:Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)