ADSP-BF532SBBCZ400
Manufacturer
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC DSP CTLR 16B 400MHZ 160CSBGA
Catalog
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
DataSheet
ADSP-BF532SBBCZ400 PDF
Type Description
Series:Blackfin®
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Fixed Point
Interface:SPI, SSP, UART
Clock Rate:400MHz
Non-Volatile Memory:ROM (1kB)
On-Chip RAM:84kB
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.20V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)