A42MX36-1PQG240I
Manufacturer
Microsemi
VIGOR # :
Description
IC FPGA 202 I/O 240QFP
Catalog
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
DataSheet
A42MX36-1PQG240I PDF
Type Description
Series:MX
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Number of LABs/CLBs:-
Number of Logic Elements/Cells:-
Total RAM Bits:2560
Number of I/O:202
Number of Gates:54000
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)