TE0712-02-200-2C
Description
IC MOD ARTIX7 A200T 200MHZ 1GB
DataSheet
TE0712-02-200-2C PDF
Type Description
Series:TE0712
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Module/Board Type:FPGA Core
Core Processor:Artix-7 A200T
Co-Processor:-
Speed:200MHz
Flash Size:32MB
RAM Size:1GB
Connector Type:Samtec LSHM
Size / Dimension:1.97" x 1.57" (50mm x 40mm)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TE0741-03-070-2IF
TE0741-03-070-2IF
IC MOD KINTEX-7 70T 200MHZ 32MB
IC MOD RABBIT 3000 44.2MHZ 768KB
DC-ME4-01T-C
DC-ME4-01T-C
IC MODULE ARM7TDMI 55MHZ 8MB
SSR RELAY SPST-NO 3A 3-30V
EL-SIE-2
EL-SIE-2
TEMP/RH DATA LOGGER
TE0712-02-200-2C
TE0712-02-200-2C
IC MOD ARTIX7 A200T 200MHZ 1GB