TE0710-02-100-2IF
Manufacturer
Trenz Electronic
VIGOR # :
Description
IC MOD ARTIX7 A100T 100MHZ 512MB
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
TE0710-02-100-2IF PDF
Type Description
Series:TE0710
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Module/Board Type:FPGA Core
Core Processor:Artix-7 A100T
Co-Processor:-
Speed:100MHz
Flash Size:32MB
RAM Size:512MB
Connector Type:Samtec LSHM
Size / Dimension:1.97" x 1.57" (50mm x 40mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C