PIC16F1704T-I/ML
Description
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16QFN
DataSheet
PIC16F1704T-I/ML PDF
Type Description
Series:PIC® XLP™ 16F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Core Size:8-Bit
Speed:32MHz
Connectivity:I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:12
Program Memory Size:7KB (4K x 14)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.3V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 8x10b; D/A 1x8b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)