PIC32MX150F256H-50I/MR
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN
DataSheet
PIC32MX150F256H-50I/MR PDF
Type Description
Series:PIC® 32MX
Package:Tube
Part Status:Active
Core Processor:MIPS32® M4K™
Core Size:32-Bit
Speed:50MHz
Connectivity:I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:53
Program Memory Size:256KB (256K x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.3V ~ 3.6V
Data Converters:A/D 28x10b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)