PIC18F45K50-I/MV
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN
DataSheet
PIC18F45K50-I/MV PDF
Type Description
Series:PIC® XLP™ 18K
Package:Tube
Core Size:8-Bit
Speed:48MHz
Connectivity:I²C, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:33
Program Memory Size:32KB (16K x 16)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:256 x 8
RAM Size:2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):2.3V ~ 5.5V
Data Converters:A/D 25x10b
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)