
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM32L4 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 120MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD, SAI, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 110 |
| Program Memory Size: | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 640K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 132-UFBGA |
| Supplier Device Package: | 132-UFBGA (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of STM32L4R5QGI6STR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 48UFQFPN
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 416PBGA
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 132UFBGA
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
IC SENSOR MAXTOUCH