
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PIC® 12C |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | PIC |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 4MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 5 |
| Program Memory Size: | 1.75KB (1K x 14) |
| Program Memory Type: | OTP |
| EEPROM Size: | 16 x 8 |
| RAM Size: | 128 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 4x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 360 |
Current price of PIC12LCE673-04/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 176LQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 40DIP
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 8DIP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 1GB RAM
IC MCU 32BIT 111UFBGA