
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HC08 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Core Processor: | HC08 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 8MHz |
| Connectivity: | SCI, SPI |
| Peripherals: | POR, PWM |
| Number of I/O: | 51 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-QFP |
| Supplier Device Package: | 64-QFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of S908AB32AH3CFUER is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 32QFN
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 113BGA
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44QFN
XTAL OSC PROG XO CML 2.5V 7PPM
CBL FMALE TO WIRE LEAD 5P 16.4'
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP
CABLE NETKEY CAT 5E 10M OFF WHIT