
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33EP |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 60 MIPs |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, QEI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 35 |
| Program Memory Size: | 128KB (43K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 16 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 9x10b/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-TQFP |
| Supplier Device Package: | 44-TQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 320 |
Current price of DSPIC33EP128MC504-E/PT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 20TSSOP
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80LQFP
RES SMD 10.7K OHM 2W 2512 WIDE
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44TQFP
IC REG LINEAR POS ADJ 150MA 8QFN
IC INTERFACE SPECIALIZED 48WQFN