
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G10 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 10 |
| Program Memory Size: | 1KB (1K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 7x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F10Y44ASP#10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20SOIC
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 48LQFP
IC MCU 16BIT 64KB MROM 64QFP
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16SSOP
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LFQFP
COPPER PATCH CORD, CAT 6, OFF WH