
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | dsPIC™ 33EV, Functional Safety (FuSa) |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | dsPIC |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 70 MIPs |
| Connectivity: | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 21 |
| Program Memory Size: | 256KB (85.5K x 24) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 11x10/12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 28-QFN-S (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1600 |
Current price of DSPIC33EV256GM102T-I/MM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20QFN
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SSOP
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 52LQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 28QFN
RISC MICROCONTROLLER, 32-BIT, FL
MAGNITUDE COMPARATOR