
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Laser Bee |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | CIP-51 8051 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 72MHz |
| Connectivity: | I²C, SMBus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 28 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2.25K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 20x14b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-TQFP |
| Supplier Device Package: | 32-QFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 1000 |
Current price of EFM8LB11F32E-B-QFP32 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN
CAP CER 0.15UF 100V 1812
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64VQFN
DIODE GEN PURP 1KV 275A DO205