
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPC57xx |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | e200z7 |
| Core Size: | 32-Bit Tri-Core |
| Speed: | 264MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, Ethernet, FlexCANbus, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, Zipwire |
| Number of I/O: | - |
| Program Memory Size: | 8MB (8M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 16b Sigma-Delta, eQADC |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 416-BGA |
| Supplier Device Package: | 416-MAPBGA (27x27) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of SPC5777CRK3MME3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN
IC MCU 32BIT 6MB FLSH 256MAPPBGA
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64TQFP
FUSE BOARD MNT 200MA 32VDC 0402
CLAMPING STAR KNOB 2.250 IN DIAM
IC MCU 32BIT 8MB FLASH 416MAPBGA
DIODE SCHOTTKY 70V 15MA DO35