
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RX100 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RX |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 32MHz |
| Connectivity: | I²C, SCI, SPI, USB |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 30 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 10K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 10x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Supplier Device Package: | 48-LFQFP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F51113AGFL#1A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20DIP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20UQFN
STEEL FLAT KNURLED THUMB SCREW
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LFQFP
CAT 6A 28AWG UTP PATCH CORD, CM/
IC MCU 16BIT LFQFP