
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90340 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, POR, WDT |
| Number of I/O: | 80 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 20K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 90 |
Current price of MB90F345CAPMC-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32HVQFN
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SSOP
TVS DIODE 160V 259V SMA
XTAL OSC PROG XO LVPECL 2.5V
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100LQFP
LINE FILTER 100VDC 10A TH