
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C2000™ C28x Piccolo™ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | C28x |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 100MHz |
| Connectivity: | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 26 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 100K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.14V ~ 1.32V |
| Data Converters: | A/D 14x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 160 | ||
| 640 | ||
| 1120 |
Current price of F280041PMS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 32LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 112BGA
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
COPPER PATCH CORD CAT 6A
KNOB KNURLED 0.250" METAL
CAP TRIMMER 1-14PF 750V TH